Aranka

Foto - aranka_jede_mg_3310.jpg

Krásná Aranka udržuje ohniště a teplo domova přirozeně, jakoby bez námahy. Její kočovná duše, nezávislost a moudrost černého jezera vyzařují z každého jejího výdechu. Aranka je svérázná a směřuje k dokonalosti, přesto zústává vřelá a přátelská, zejména když přikládá do kamen na dřevo a v sauně zahřívá těla i duše poutníků.

Foto - 210a2214.jpg
Foto - 210a2107.jpg
Foto - 210a2224.jpg
Foto - jirka_210a2166.jpg
Foto - boda_210a2161.jpg

Jirka a Bóďa

Klempíři z Hřibin u Kostelce nad Orlicí – Jiřík a Bóďa – nástrojový technik, tour manager Ilustratosphere Dana Bárty a rétor jenž má ve svém archivu několik tisíc audio knih, z nichž desítky sám namluvil. Radost sledovat jak se v jejich rukou svitky černého plechu mění v okapničky, svislé pruhy spojené důmyslným dvojitým falcen, okenní římsy, prostupy fasádou, stovky drobných detailů – to vše na pomezí práce spíše pasíře než klempíře. Vždy s radostí nabídnutý horký a sladký turek bez mléka a ubalená cigareta, vždy si poradí. Přesahují svůj obor a posvěcují svoji práci z řemesla na svým způsobem typ umění.

Karel Prokop

Dubice u České Lípy – Karel Prokop, ve všech pádech skloňované jméno ve světě karavaningu a jeho pravá i levá ruka Dáňa. Praktik, co rád kreslí barevná schémata, co na srdci to na jazyku. Naučili jsme se od něj tolik sprosťáren, že by to bylo na samostatný odborný slovník Dubického žargonu. Vedle toho je skvělý hostitel, odborník na elektromotory, energetiku, solární články. Karel je člověk, který je schopen vyhovět „vzhledařům“ kterými nás častuje jak to jen jde. Chovatel a milovník zvířectva všeho druhu, neskutečný praktik a odborník na všemožné nástavby a technická řešení do karavanů. Velký diskutér a znalec oborů od létání na křídle, přes vaření rumu, uzení klobás, moštování, elektrokol, motokár. Člověk který se domluví s Romem jeho jazykem, usměvavej a dobrej člověk.

Foto - prokop_210a3762.jpg
Foto - pavel_hron_02_210a1325.jpg

Pavel Hron

Uničov – technik, konstruktér, truhlář Pavel Hron, řemeslník který vytváří výrobky s takovou precizností v detailu, že jeho výrobky působí až nelidsky přesně, usměvavý a vždy optimistický, člověk s neuvěřitelnou energií, šéf fabriky, zaměstnavatel mnoha lidí. Praktik, se kterým lze nalézat a objevovat technologické možnosti, jenž zpočátku vypadají, že řešení nemají. Sportovec, milovník sauny a běhu.