Kontakt

hideandseek s.r.o., Husovo náměstí 322, 517 54 Vamberk, Česká republika
IČ: 07352468, DIČ: CZ07352468

mail@hideandseek.cz

Foto - vladimir_210a2079.jpg

Obchod, média, PR, marketing

Vladimír Pešek

vladimir@hideandseek.cz
+420 603 115 376

Proč se jmenujete hideandseek?

Název se vztahuje ke hře, k hledání a nacházení. K radosti objevovat jedinečná a skrytá místa. K nalezení klidu, sebe sama, krásy kolem sebe i uvnitř sebe.


Proč mobilní domy. Proč ne třeba malé domky, nebo karavany?

Mobilní dům je pro nás symbolem svobody. Umožňuje být nezávislý na místě, vstoupit do krajiny beze stop.


Je to ekologické – jak a v čem?

Ekologie a ekologická edukace prostřednictvím osobní zkušenosti, která je příjemná, pozitivní a bez kompromisu, je klíčovou motivací projektu hideandseek. Útulna je koncipována jako ostrovní systém, takže se hospodaří s omezenými zdroji energie. Díky monitorovacímu systému, máte neustále přehled o zdrojích, a co to například z hlediska energie znamená dát si dlouhou teplou sprchu. Snažíme se spolupracovat s místními firmami, českými výrobci a používat místní materiály. Ale nejsme dogmatičtí a vždy zohledňujeme všechna hlediska, včetně provozního, ekonomického a komfortu pobytu.


Pro kolik lidí je útulna určena?

Vždy pro 2+2 osoby.


Z čeho je útulna vyrobena?

Je to různé. Podvozek je jeden společný, ocelový. Stejně je tomu tak i u nosného rámu podlahy. Aranka má dřevěnou nosnou konstrukci, okna i interiér. Fasáda je z lehkého hliníkového plechu. Izolace je na bázi polyuretanu, v podlaze je extrudovaný polystyren. Dalšími materiály jsou technologické komponenty – fotovoltaika, baterie, elektro kabely. Nádrže na vodu a trubky jsou plastové. Střecha je z PVC folie.


Musí být útulna k něčemu připojena?

Je koncipována tak, že nepotřebuje přípojky pro 4 lidi na 4 dny. Když ale budou zdroje vyčerpány, akumulátory se nabíjí elektrocentrálou a voda bude dočerpána. Nádrž na pitnou vodu má objem 800l a nádrž na dešťovou 150l.


Jak se v tom topí?

Topení má Aranka dvojího typu. Krbová kamna na dřevo, která zároveň vytápí saunu, a plynové topení, rozvedené do několika míst v interiéru. Chtěli jsme, aby měli hosté možnost jemně temperovat Aranku plynovým topením, když budou například půl dne na výletě, a vrátili se do vyhřátého prostoru. Topení lze ovládat telefonem. Oproti tomu vestavěná krbová kamna jsou klasická – praskání ohně, pohled do krbu a úplně jiná kvalita tepla (infračervené záření).


Jak funguje záchod?

Záchod je chemický, karavanového typu s ekologickým odbouratelným přípravkem (zelená chemie). Zvnějšku, přes fasádu, lze vyměňovat plné odpadní kazety. Aranka má v technickém prostoru další rezervní kazety. Odpadní WC kazetu (se zelenou chemií), lze vylít ve volné přírodě do vykopané jámy, tak jako to řeší např. karavanisté.

Je možné instalovat i kompostovatelnou, separační toaletu, ale na základě zvyklostí v českém kontextu, jsme v Arance 0.1 zvolili chemickou. Oplach řešíme dešťovou vodou.


Dají se útulny převážet na silnicích v ČR / Evropě?

Ano, za osobním automobilem s tažným zařízením do 3.5 t. Obytná buňka je nasazena na podvozek jako náklad. Jedná se o vozidlo zvláštního užívání.


Musím si zařídit povinné ručení, které se vztahuje i na obytné vozy a karavany?

Povinné ručení je nutné pouze na přívěsný vozík, na kterém se domečky transportují. Pokud si někdo zakoupí Aranku, Madlenku či Jasněnku bez podvozku a převoz budeme zajišťovat naším podvozkem, není třeba vůbec nic.


Kolik stojí Aranka / Madlenka / Jasněnka?

Konečná prodejní cena nebyla vzhledem k prvnímu prototypu pevně stanovena. Vždy také záleží na vybavení. Pro další informace kontaktujte Vladimíra.


Je možný pronájem útulny?

Ano!