Příběh a jeho lidé

Foto - les_img_3449.jpg

Sny

Těmi to obvykle začíná. Jsou důležité, jsou nezastupitelné. Jejich splněním se uvolňuje prostor pro další. Protože sny potřebujeme. Jako naději i útěchu... v časech, kdy dny zaplní dusno všednosti a opakování přestane být matkou moudrosti.

Co se stane, když se setkají lidé, kteří sny milují? Sny začnou být příjemně nakažlivé. A začnou se dít věci... začne se dít hideandseek.

Iva

Iva Javorská, ženský element který dává našemu testosteronovému uskupení mimořádnou dynamiku. Advokátka z univerzity Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Naše opora v oblasti legislativy, autorského a obchodního práva. Přednáší na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze, pořádá přednášky, pomáhá umělcům v oblasti autorského práva. Milovník běhu v zimě, když mrzne a studený vzduch pálí v nose. Vždy jí to sluší a občas si s vážnou tváří dělá z nás ostatních legraci.

Foto - iva_210a3329.jpg
Foto - vladimir_210a2079.jpg

Vladimír

Nepřehlédnutelný Vladimír. Pevný stisk ruky, pevné zásady. Můžete vzít jed na to, že pokud by mu na anglickém dvoře odmítli dát vodu z kohoutku, odmítne všech 63 chodů jídla, postaví se, pevně stiskne rty, smutně shlédne na královnu, ukloní se, odejde. A nikdy už ho tam neuvidí. Kamarád, kterému vždy stačí slova prosím a děkuji. Milovník vín (a všeho, co k tomu patří), mongolské noční oblohy a lidského umu. Také kluk od řeky Orlice a spoluvynálezce spacáku ze skelné vaty. Kontextuální intermediální konceptualista propojující nesouvislé s vášnivou přesností, u které je dobré předpokládat, že nemusí být definitivní. Brilantní práce s maketou coby předpokladem pro vznik díla. Klidný a silný. Otec i plavec.

Pavel

Pavel Svoboda je trochu čert. Grafik, scénograf, fotograf, milovník čistého fotbalu, občasné fabulace a provokace. Měl skoro nejrychlejší počítač na světě. Pod tím a mezi tím vším je duše romantika a humoristy. Má rád mnohé, včetně pozdních příchodů, rockové hudby (a všeho, co k tomu patří), opery i opékání buřtů. Když vás neslyší, tak má sluchátka. Když něco nemá rád, poznáte to. Čertí se…

Lovely man v čase kairos.

Foto - pavel_img_1511.jpg
Foto - martin_210a2069.jpg

Martin

Architekt Martin Kožnar, údajný vegetarián, skoro fakýr. Pečlivý, zodpovědný, vždy důsledný. Architekt skromný a respektující kontextuální dispozice, empatický k zadání. Jeho neobyčejná citlivost dává jeho architektonickým řešením vždy důvodnost, smysl. Architekt bez kudrlinek. Milovník koupání v řece, rybníku, přehradě a o to více pokud je na hladině alespoň pár centimetrů ledu. Autor všech prototypů staveb hideandseek jehož je součástí od samého počátku.

Eva Kučerová, Veolia

Když se pro něco nadchne, nic ji nezastaví. Tým hideandseek ji nakazil svým nadšením, vizionářstvím a schopností vidět věci jinak.

Chtěla být u toho. Zrodilo se nejen nové partnerství, ale i společný příběh, v němž oba partneři sdílí představy o tom, jaký by svět měl být. V Arance najdeme vše: inovace, design, vizi. V několika metrech čtverečních se dá prožít to, o čem všichni mluví. Udržitelnost.

Aranka umožní jedinečný prožitek být přírodě na dosah a zároveň ji nenarušit. Být přírodě nejblíž, beze stop.

Foto - kucerova_img_5006.jpg
Foto - jirka_210a2166.jpg

Jirka a Bóďa

Klempíři z Hřibin u Kostelce nad Orlicí – Jiřík a Bóďa – nástrojový technik, tour manager Ilustratosphere Dana Bárty a rétor jenž má ve svém archivu několik tisíc audio knih, z nichž desítky sám namluvil. Radost sledovat jak se v jejich rukou svitky černého plechu mění v okapničky, svislé pruhy spojené důmyslným dvojitým falcen, okenní římsy, prostupy fasádou, stovky drobných detailů – to vše na pomezí práce spíše pasíře než klempíře. Vždy s radostí nabídnutý horký a sladký turek bez mléka a ubalená cigareta, vždy si poradí. Přesahují svůj obor a posvěcují svoji práci z řemesla na svým způsobem typ umění.

Foto - boda_210a2161.jpg
Foto - pavel_hron_02_210a1325.jpg

Pavel Hron

Uničov – technik, konstruktér, truhlář Pavel Hron, řemeslník který vytváří výrobky s takovou precizností v detailu, že jeho výrobky působí až nelidsky přesně, usměvavý a vždy optimistický, člověk s neuvěřitelnou energií, šéf fabriky, zaměstnavatel mnoha lidí. Praktik, se kterým lze nalézat a objevovat technologické možnosti, jenž zpočátku vypadají, že řešení nemají. Sportovec, milovník sauny a běhu.

Karel Prokop

Dubice u České Lípy – Karel Prokop, ve všech pádech skloňované jméno ve světě karavaningu a jeho pravá i levá ruka Dáňa. Praktik, co rád kreslí barevná schémata, co na srdci to na jazyku. Naučili jsme se od něj tolik sprosťáren, že by to bylo na samostatný odborný slovník Dubického žargonu. Vedle toho je skvělý hostitel, odborník na elektromotory, energetiku, solární články. Karel je člověk, který je schopen vyhovět „vzhledařům“ kterými nás častuje jak to jen jde. Chovatel a milovník zvířectva všeho druhu, neskutečný praktik a odborník na všemožné nástavby a technická řešení do karavanů. Velký diskutér a znalec oborů od létání na křídle, přes vaření rumu, uzení klobás, moštování, elektrokol, motokár. Člověk který se domluví s Romem jeho jazykem, usměvavej a dobrej člověk.

Foto - prokop_210a3762.jpg
Foto - eda_210a3657.jpg

Eda

Eduard Česnek: „Dejte mi dost času a peněz a vymyslím vám všechno.“ Mohlo by se zdát, že by se slušelo více pokory, ale v případě Edy je to pravda a ještě ve skromném balení. Náš kybernetik, který při společných debatách soustředěně mlčí a naslouchá, když pak hovoří tak k věci, strukturovaně, promyšleně, pragmaticky. Nikdy nechodí pozdě. Několik let v Turecku a Spojených státech vymýšlel a testoval způsob jak těžit ropu z vrtů odkud ji nikdo jiný není schopen vytěžit. Staral se o uhelné doly. Eda komponuje náš monitorovací systém, vzdálenou komunikaci a vše co je spojené s elektronikou. Občas přestane jíst a vydrží mu to déle než měsíc. Je zvídavý a není obor, který by ho nefascinoval. Vlastně je – nemá rád víno, pivo ani kafe, v čemž se dost od nás ostatních odlišuje.

Aranka

Foto - aranka_jede_mg_3310.jpg

Krásná Aranka udržuje ohniště a teplo domova přirozeně, jakoby bez námahy. Její kočovná duše, nezávislost a moudrost černého jezera vyzařují z každého jejího výdechu. Aranka je svérázná a směřuje k dokonalosti, přesto zústává vřelá a přátelská, zejména když přikládá do kamen na dřevo a v sauně zahřívá těla i duše poutníků.

Foto - 210a2107.jpg
Foto - 210a2224.jpg
Foto - 210a2214.jpg

Madlenka

Foto - 2020-06-11-madlenka-render.jpg

Madlenku by si zvolil Diogenes. Tak přísná, asketická a minimalistická, jak jen žena může být, soustředí se na čistotu a ryzost. Její tendence odmítat nadbytek se ani v nejmenším nevylučuje s její velkorysostí a přívětivostí. Madlenka je ten typ ženy, s níž se chcete koupat v potoce a nazí schnout na břehu. Ta, jež v noci vyráží na půlnoční dobrodružství v lese. Ta, jež vás ráno vytáhne z peřin vůní čerstvé kávy vařené na ohníčku.

Foto - 210a5866.jpg
Foto - 210a5816.jpg

Jasněnka

Foto - a.rgb_color_010.jpg

Jasněnka žije světlem. Energie proudí skrze její poloprůhledné údy a ona tak dává zakusit zcela nový pocit prostoru. Výměnou za respekt vás bude chránit stěnami, jež propojují spíše než rozdělují. Ona je ženou, jež vás nechá svobodně se toulat a když se rozhodnete vrátit, přivítá vás u krbu laskáním. Voní borovicí, sluncem, prstí a chutná jako tělnaté červené víno.