Příběh a jeho lidé

Foto - les_img_3449.jpg

Sny

Těmi to obvykle začíná. Jsou důležité, jsou nezastupitelné. Jejich splněním se uvolňuje prostor pro další. Protože sny potřebujeme. Jako naději i útěchu... v časech, kdy dny zaplní dusno všednosti a opakování přestane být matkou moudrosti.

Co se stane, když se setkají lidé, kteří sny milují? Sny začnou být příjemně nakažlivé. A začnou se dít věci... začne se dít hideandseek.

Iva

Iva Javorská, ženský element který dává našemu testosteronovému uskupení mimořádnou dynamiku. Advokátka z univerzity Paris 1 Panthéon-Sorbonne. Naše opora v oblasti legislativy, autorského a obchodního práva. Přednáší na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze, pořádá přednášky, pomáhá umělcům v oblasti autorského práva. Milovník běhu v zimě, když mrzne a studený vzduch pálí v nose. Vždy jí to sluší a občas si s vážnou tváří dělá z nás ostatních legraci.

Foto - iva_210a3329.jpg
Foto - vladimir_210a2079.jpg

Vladimír

Nepřehlédnutelný Vladimír. Pevný stisk ruky, pevné zásady. Můžete vzít jed na to, že pokud by mu na anglickém dvoře odmítli dát vodu z kohoutku, odmítne všech 63 chodů jídla, postaví se, pevně stiskne rty, smutně shlédne na královnu, ukloní se, odejde. A nikdy už ho tam neuvidí. Kamarád, kterému vždy stačí slova prosím a děkuji. Milovník vín (a všeho, co k tomu patří), mongolské noční oblohy a lidského umu. Také kluk od řeky Orlice a spoluvynálezce spacáku ze skelné vaty. Kontextuální intermediální konceptualista propojující nesouvislé s vášnivou přesností, u které je dobré předpokládat, že nemusí být definitivní. Brilantní práce s maketou coby předpokladem pro vznik díla. Klidný a silný. Otec i plavec.

Pavel

Pavel Svoboda je trochu čert. Grafik, scénograf, fotograf, milovník čistého fotbalu, občasné fabulace a provokace. Měl skoro nejrychlejší počítač na světě. Pod tím a mezi tím vším je duše romantika a humoristy. Má rád mnohé, včetně pozdních příchodů, rockové hudby (a všeho, co k tomu patří), opery i opékání buřtů. Když vás neslyší, tak má sluchátka. Když něco nemá rád, poznáte to. Čertí se…

Lovely man v čase kairos.

Foto - pavel_img_1511.jpg
Foto - martin_210a2069.jpg

Martin

Architekt Martin Kožnar, údajný vegetarián, skoro fakýr. Pečlivý, zodpovědný, vždy důsledný. Architekt skromný a respektující kontextuální dispozice, empatický k zadání. Jeho neobyčejná citlivost dává jeho architektonickým řešením vždy důvodnost, smysl. Architekt bez kudrlinek. Milovník koupání v řece, rybníku, přehradě a o to více pokud je na hladině alespoň pár centimetrů ledu. Autor všech prototypů staveb hideandseek jehož je součástí od samého počátku.

Ondřej

Ondřej Sedloň… už dlouho všichni víme, že na K2 nevylezeme. Stejně tak jistě víme, že když Ondra začne povídat, je pravděpodobnost, že ho zastavíme, stejná jako v případě našeho úspěšného zdolání K2. Ondřej je strukturovaný a metodický. Uvažuje v souvislostech. Ondřej disponuje schopnostmi, o kterých bohémská větev hideandseek slyšela jen z vyprávění. Je schopen založit banku, která je úspěšná a většina z nás její platební kartu nosí v peněžence. Také je začínající cyklista, milovník kávy a umění.

Foto - ondrej_210a3446.jpg