Malá Morava

Říkají mi Popelko a jsem posledním místem v horské krajině, kde stálo lidské stavení. Jsem schovaná hluboko mezi svými věrnými druhy... jsou jimi divoké a hluboké lesy, travnaté meze, co v letních měsících voní mateřídouškou, pelyňkem a pryskyřicí. Štíhlé a vysoké smrky chránící svým objetím šípkové keře, v létě pak sladké maliny, černé ostružiny, borůvčí… právě to, po kterém máš jazyk celý den tak fialový… s jemnými lístky skloněné pod smrkovým semenáčkem nedočkavě vyhlíží každý sluneční paprsek. 

Jsem i krajinou prosycenou historií a tajemstvím. V nedalekém sousedství na samém vrcholu hory Matky boží nad tisíci schody se s pokorou skláním před poutním místem, klášterem Hedeč. Jako roztržený perlový náhrdelník se na hřebeni mé hory usadili řopíky, paměť válečného opevnění, dnes už skryté za mechem a kapradím. A je to dobře, že se v nich usídlily bílé a štíhlé břízky, spíše než vojáci. Náhrdelníkem o tolik krásnějším jsou, co bys jen kamenem dohodil, stříbrné vodopády řeky Malé Moravy. Do jejího divokého koryta vtéká i pramen vyvěrající skoro pod mým prahem.

Místo, kde mne najdeš, přestože dnes skryto v soukromé lesní svatyni, bylo ještě nedávno prosluněné sluncem, místem s výhledem na svahy druhé strany údolí, místem, kde se hospodařilo, místem s ovocnými sady, kamennými zídkami, rušným životem. Škoda toho výhledu, vyrážel dech.

Ráda Tě doprovodím na nekonečných procházkách po svém kraji a když Tě svede únava do mechové náruče stínu jeřabin, zavřeš oči a budeš snít, budu Tě lechtat chomáčkem pampelišky na špičce nosu, dokud nevyprskneš smíchy.

Budu Tvojí věrnou společnicí v černém kabátku, Tvojí Popelkou.

 

Foto - dscf2237.jpg

Jaké jsou podmínky rezervace

Popelka je tak trochu pro milence, je schopna ubytovat maximálně čtyři nocležníky. Pokud přijede rodina se třemi dětmi, tak je Popelka velmi ráda ubytuje také.

Popelka chce se svými hosty strávit minimálně dvě noci, kratší rezervace nejsou možné.

Je to otrava, ale potřebujeme i Váš souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami hideandseek. Jejich součástí je také Etický kodexBezpečnostní a technická pravidla (technický manuál).


Jak rezervace probíhá

V našem kalendáři si kliknutím vyberte den příjezdu a den odjezdu. Vyplňte pár nezbytných údajů a je to. Pozor, rezervovat lze minimálně 2 za sebou jdoucí noci.

Foto - dscf2265.jpg
Foto - dscf2243.jpg

Ceny a platba

Za noc v Popelce od pondělí do pátku jsou účtované 4.014 Kč za jednu noc. Těch 14 Kč je cenou sazenice dubu, který bude za Váš pobyt v Popelce vysazen v místě, kde usychají borovice, které svými kořeny nemohou z půdy získat dostatek vláhy pro svůj život. O víkendu je cena o tisíc korun a jednu sazenici dubu za noc vyšší. Tedy 5.028 Kč. Ceny jsou včetně 10% DPH.

Aby Vaše rezervace byla považována za potvrzenou, musí být platba připsána bezhotovostně na náš bankovní účet nejpozději tři pracovní dny od provedení rezervace.


Storno?

Pokud se po uhrazení rezervace rozhodnete, že už se Vám do popelky nechce, platbu Vám zpět již nepošleme, ale může Vás těšit, že tím uhradíte pobyt za někoho, kdo by si to nemohl sám dovolit (matka samoživitelka, student, ...).

Co si do Popelky nemusíte vozit

V Popelce je základní vybavení a suroviny ke gastronomickým hrátkám jako jsou nepálská sůl, třtinový cukr, arabská káva, sicilský panenský olej, japonský zelený čaj Oolong. V kuchyni je pánev, hrnec, moka konvička, konvička na french press, konvička na čaj, hrníčky, pohárky, sklenky na víno, ostré i tupé nože, talíře, misky, otvírák na víno, škrabka na brambory, cedník na těstoviny nebo salát. V koupelně je pro vás připravena bio kosmetika. Před Popelkou je k dispozici jedlový sud pro horké koupele pod širým nebem, gril a houpací síť. Místo je vybaveno i nabíječkou pro elektromobily.

V ledničce najdete vína od Neprašů, Pilsner Urquell a olivy.


Co ještě je dobré vědět...

Kromě Popelky s vyhřátou saunou, ohněm v krbu, nadýchanými peřinami a vychlazeným vínem na Vás čeká také správkyně Jitka. Ta Vám řekne vše o Popelce, co má ráda, co ne, ale i kam si můžete zajít na romantickou večeři, odkud se nejlépe pozoruje západ slunce, kde je ke hvězdám nejblíže...

Na místo setkání, prosíme, přijeďte včas, aby na Vás Popelka a Jitka nečekaly dlouho. Check-in je v 15 h, check-out do 11 h, případně je potřeba se domluvit s Jitkou individuálně (‭+420 724 214 130‬). Parkování přímo u Popelky je možné. Pozor! V zimním období, kdy je padlý sníh, je nutné z místa, kde můžete bezpečně a pohodlně zaparkovat, nutné jít k Popelce cca 300 m pěšky.

Foto - dscf2396.jpg
Foto - dscf2409.jpg

Jitka a Vojta

Naši první parťáci v rozvoji hideandseek! Nejlépe je popisují slova jako je spiritualita, lehkost bytí, empatie, vztah ke krajině i lidem v ní. Současně jsou jejich průvodci životem pořádek, sport, hudba a zodpovědnost. Jitka i Vojtěch z hloubky srdce milují krajinu, život a práci v ní.

Jitka nalézá klid a energii při běhu tichým lesem, kdy jen mechem a jehličím tlumené kroky určují tok času. Možná právě proto je Jitka člověkem milujícím smích a rozdávajícím radost kolem sebe.

Vojta je člověkem téměř renesančním. Různorodost jeho aktivit nepřestává překvapovat. Vystudovaný programátor, který se rozhodl stát malozemědělcem a na políčku u dědy několik let pěstoval česnek. Vojta začínal hrou na housle, pokračoval elektrickou kytarou. Diplomovou práci obhájil na univerzitě v Holandsku na téma aquaponie. Tohle vymyslí jen život...

Jitka i Vojta jsou Vašimi průvodci Malou Moravou a jejím okolím, o kterém toho vědí jako málokdo.

Foto - dscf2450.jpg
Foto - dscf2472.jpg
Foto - dscf2254.jpg

Je to dárek!

Pokud byste čas s hideandseek někomu chtěli dát jako dárek, máme pro Vás připraven hezký a elegantní dárkový voucher v podobě "pop-up" karty. Poetický text na pevné kartě (s překvapením uvnitř) v obálce z krásného papíru Olin nebo Munken Pure. Váš obdarovaný bude moci pobyt strávit v místě, kde se kočovné Aranky či Popelky právě nachází, v čase, který si sám zvolí. Pokud máte o voucher zájem, napište nám na mail(at)hideandseek.cz. Budeme potřebovat znát korespondenční adresu, kam Vám voucher zašleme.

Nabízíme Vám vouchery v těchto základních variantách: 2 noci – víkend za 10.028 Kč, 2 noci – všední den za 8.028 Kč, 1 noc za 4.014 Kč. Uvedené ceny jsou včetně 10 % DPH.

Foto - 210a6696-vyska.jpg
Foto - 210a6703_vyska.jpg
Foto - dscf2326.jpg
Foto - dscf2378.jpg
Foto - dscf2440.jpg

Kam jinam s hideandseek?

Nenašli jste vhodný termín? Zajímá Vás, jaké to je být s hideandseek v jiném kouzelném místě? Zkuste jinou lokaci...

Foto - 800x1000rozcestnikmalyhajnew.jpg
Foto - 800x1000rozcestnikvlcice.jpg
Foto - 800x1000rozcestnikpalouk.jpg
Foto - 800x1000rozcestnikotava.jpg