Otava

Jedno z těch míst, kde voní vzpomínka na prázdniny u babičky, bosé nohy v ranní rose, kouř z nevyhasínajících ohnišť, odřená kolena, spálená ramena, první polibek - čiré štěstí. 

Prázdniny, dětství. Čas který se zastavil opodál a jen tak pokradmu pokukoval a vyčkával. Nakonec nás doběhl, svázal a donutil klopýtat spolu s ním o překot. Ale Otava je cestou proti času, cestou k řece a stavění hrází z kamenů a chytání raků pod vykotlanými kořeny olší na březích. Otava je zastavení ve vzpomínce, závan dávno zapomenutého okamžiku odhodlání k prvnímu polibku - zde jsem ho znova cítil na rtech.

Řeka a pastviny, trnkové keře, horizont a starobylý hrad - možná v něm straší, určitě v něm straší, tak jako kdysi strašilo v každém hradě, na který jsme pomysleli. 

Aranka miluje ořechové dřevo, ale také vůně, a právě podmanivá vůně kvetoucí střemchy, máty, jitrocele, pelyňku a kostivalu ji přivedla na pastviny, jenž připomínají obrazy starých holandských mistrů. Světlo je zde měkké, medové, a i nejmenší lístek na tomto čarokrásném plátně má svoje světlo a stín. Otava je místem pro básníky a snílky kteří upadají do snů s jemným ruměncem ve tvářích.

Aranka si pro sebe vybírá jen půvabná a klidná místa v srdci přírody. To její současné se nachází na horním toku řeky Otavy mezi Sušicí a Horažďovicemi, asi 2 hodiny cesty z Prahy, 1 hodinu cesty z Plzně, nebo 1,5 hodiny z Českých Budějovic.

 

Foto - _10a5328_hide_and_seek_peter_fabo.jpg

Jaké jsou podmínky rezervace

Aranka je tak trochu pro milence, je schopna ubytovat maximálně čtyři nocležníky. Pokud přijede rodina se třemi dětmi, tak je Aranka velmi ráda ubytuje také.

Aranka chce se svými hosty strávit minimálně dvě noci, kratší rezervace nejsou možné.

Je to otrava, ale potřebujeme i Váš souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami hideandseek. Jejich součástí je také Etický kodexBezpečnostní a technická pravidla (technický manuál).


Jak rezervace probíhá

V našem kalendáři si kliknutím vyberte den příjezdu a den odjezdu. Vyplňte pár nezbytných údajů a je to. Pozor, rezervovat lze minimálně 2 za sebou jdoucí noci.

Foto - 210a3521_peter_fabo_web.jpg
Foto - _10a5161_hide_and_seek_peter_fabo.jpg

Ceny a platba

Za noc v Arance od pondělí do pátku jsou účtované 4.014 Kč za jednu noc. Těch 14 Kč je cenou sazenice dubu, který bude za Váš pobyt v Arance vysazen v místě, kde usychají borovice, které svými kořeny nemohou z půdy získat dostatek vláhy pro svůj život. O víkendu je cena o tisíc korun a jednu sazenici dubu za noc vyšší. Tedy 5.028 Kč. Ceny jsou včetně 10% DPH.

Aby Vaše rezervace byla považována za potvrzenou, musí být platba připsána bezhotovostně na náš bankovní účet nejpozději tři pracovní dny od provedení rezervace.


Storno?

Pokud se po uhrazení rezervace rozhodnete, že už se Vám do Aranky nechce, platbu Vám zpět již nepošleme, ale může Vás těšit, že tím uhradíte pobyt za někoho, kdo by si to nemohl sám dovolit (matka samoživitelka, student, ...).

Co si do Aranky nemusíte vozit

V Arance je základní vybavení a suroviny ke gastronomickým hrátkám jako jsou nepálská sůl, třtinový cukr, arabská káva, sicilský panenský olej, japonský zelený čaj Oolong. V kuchyni je pánev, hrnec, moka konvička, konvička na french press, konvička na čaj, hrníčky, pohárky, sklenky na víno, ostré i tupé nože, talíře, misky, otvírák na víno, škrabka na brambory, cedník na těstoviny nebo salát. V koupelně je pro vás připravena bio kosmetika. Před Arankou je k dispozici gril a houpací síť.

V ledničce najdete vína od Neprašů, Pilsner Urquell a olivy. 

Foto - 210a3027_peter_fabo.jpg
Foto - _10a2583_01_fabo.jpg

Něco na chuť?

Mlsáte a ochutnáváte poctivé, ekologicky pěstované dobroty? Nechcete si cestu za klidem a odpočinkem rušit nákupy? Chcete ochutnat to nejlepší od lokálních pěstitelů, chovatelů, výrobců? 

Tak to máte stejně jako my!

Protože si přejeme, abyste si každou chvíli s hideandseek užívali bez starostí, připravili jsme pro Vás v lokaci Palouk a Otava výběr toho nejlepšího, co přijde k chuti. Na výběr je několiki druhů košíků plných dobrot. Stačí, když si předem vyberete. My se postaráme, aby na Vás dobroty čekaly v den příjezdu na Vašem místě.

Kompletní nabídka a podrobnosti najedete tady.

Foto - _10a2656_01_fabo.jpg
Foto - _10a5051_fabo.jpg

Co ještě je dobré vědět...

Kromě Aranky s vyhřátou saunou, ohněm v krbu, nadýchanými peřinami a vychlazeným vínem na Vás čeká také správce George. Ten Vám řekne vše o Arance, co má ráda, co ne, ale i kam si můžete zajít na romantickou večeři, odkud se nejlépe pozoruje západ slunce, kde je ke hvězdám nejblíže, jak si sjet řeku na kánoi, kde si můžete zarybařit a mnoho dalšího. George je osoba renesanční, tak pokud si budete přát více, určitě se nebojte na cokoli se ho zeptat.

Na místo setkání, prosíme, přijeďte včas, aby na Vás Aranka a George nečekali dlouho. Check-in je v 15 h, check-out do 11 h, případně je potřeba se domluvit s Georgem individuálně (‭+420 603 925 730‬).

Je to dárek!

Pokud byste čas s hideandseek někomu chtěli dát jako dárek, máme pro Vás připraven hezký a elegantní dárkový voucher v podobě "pop-up" karty. Poetický text na pevné kartě (s překvapením uvnitř) v obálce z krásného papíru Olin nebo Munken Pure. Váš obdarovaný bude moci pobyt strávit v místě, kde se kočovné Aranky či Popelky právě nachází, v čase, který si sám zvolí. Pokud máte o voucher zájem, napište nám na mail(at)hideandseek.cz. Budeme potřebovat znát korespondenční adresu, kam Vám voucher zašleme.

Nabízíme Vám vouchery v těchto základních variantách: 2 noci – víkend za 10.028 Kč, 2 noci – všední den za 8.028 Kč, 1 noc za 4.014 Kč. Uvedené ceny jsou včetně 10 % DPH.

Foto - 210a6696-vyska.jpg
Foto - 210a6703_vyska.jpg
Foto - 210a3117_01_peter_fabo_web.jpg
Foto - _10a5183_hide_and_seek_peter_fabo.jpg
Foto - 210a3518_peter_fabo_web.jpg
Foto - _10a5230_01_hide_and_seek_peter_fabo.jpg

Kam jinam s Arankou?

Nenašli jste vhodný termín? Zajímá Vás, jaké to je být s Arankou v jiném kouzelném místě? Zkuste jinou lokaci...

 

Foto - 800x1000rozcestnikmalyhajnew.jpg
Foto - 800x1000rozcestnikmalamorava.jpg
Foto - 800x1000rozcestnikvlcice60.jpg
Foto - 800x1000rozcestnikpalouk82.jpg